Okiem Kobiety: Wywiad z Olą

wpis w: Artykuły | 0

 

Naszą dzisiejszą rozmówczynią jest Ola. Opowiada nam, jakie błędy najczęściej popełniają faceci podczas podrywu oraz co zrobiłaby na nudnej randce.

 

uwodzicielski.pl: Cześć Ola. Na początek powiedz nam, kim jesteś i czym się zajmujesz.
Studiuję zaocznie, a na co dzień pracuję w filii jednego z banków. Jestem doradcą klienta.

 

Czy w swojej pracy jesteś często podrywana przez facetów? Podaj jakieś przykładowe sytuacje i powiedz, co sądzisz o podrywie w pracy.

Nie są to bardzo częste sytuacje, ale faktycznie zdarzają się. Zazwyczaj są to starsi panowie, którzy rzucają żartami z podtekstem. Czuję się wtedy niezręcznie. Niedawno natomiast napisał do mnie na Facebooku facet, którego kilka dni wcześniej obsługiwałam. Zapamiętał moje nazwisko z identyfikatora i tak mnie znalazł. W takich sytuacjach zachowuję jednak duży dystans i grzecznie mu podziękowałam.

 

Z tego wynika, że nie uważasz miejsca pracy za zbyt dobre miejsce do poznawania nowych ludzi. Jakie miejsca są dla Ciebie ok? Na ulicy, w klubie, w internecie?

Po prostu nie chciałabym potem sytuacji, żeby jakiś facet nękał mnie w pracy i przychodził każdego dnia, żeby mnie zobaczyć. Słyszałam takie historie od koleżanek i wolałabym tego uniknąć. Jeśli natomiast chodzi o dobre miejsca do poznawania nowych osób, to myślę, że jak najbardziej portale randkowe, puby, kluby, czy jakieś codzienne sytuacje, jak np. zakupy.

 

Skupmy się więc na tych zakupach. Załóżmy, że chodzisz sobie z koszykiem po hipermarkecie i podchodzi do Ciebie nieznajomy mężczyzna. Co sprawi, że się nim zainteresujesz? Co powinien powiedzieć, jak się zachowywać? Jakiś magiczny tekst na podryw?

Sama nie wiem, na pewno powinien być pewny siebie i nie sprawiać wrażenia wystraszonego. Tekst na podryw? Chyba najlepiej by było, gdyby mnie czymś rozśmieszył albo zaintrygował.

 

Kto jest Twoim ideałem mężczyzny i dlaczego?
Od zawsze podobał mi się Ryan Gosling. Ma seksowne ciało i to coś w oczach.

 

Najzabawniejsza sytuacja związana z podrywem, jaka Ci się przytrafiła lub o jakiej słyszałeś.

Kiedyś moja koleżanka w pracy dostawała w każdy poniedziałek bukiet róż. Podejrzewałyśmy, że spodobała się jakiemuś klientowi. Okazało się, że kwiaty wysyłał nasz kolega z działu. Wstydził się tak bezpośrednio zaprosić ją na randkę, więc postanowił anonimowo wysyłać jej bukiety. W końcu się przyznał i nawet się umówili.

 

Jakie błędy najczęściej popełniają faceci podczas podrywu? Jakie zachowania dyskwalifikują faceta w Twoich oczach?
Tak jak wspomniałam wcześniej, facet nie powinien być przestraszony. Często faceci mówią zbyt szybko i wyglądają, jakby chcieli jak najszybciej uciec. To buduje negatywne napięcie i kobieta zaczyna czuć się niezręcznie. A nie o to przecież chodzi. Nie lubię też, jak ktoś zbyt mocno się narzuca. To mnie automatycznie odpycha.

 

Umówiłaś się z facetem na pierwsze spotkanie. Siedzicie w kawiarni, ale rozmowa się wam nie klei, a facet Ci się nie podoba. Co robisz?
Chyba z grzeczności zostaję do końca. Niektórzy rozkręcają się z czasem i dopiero później stają się wyluzowani. Na pewno próbowałabym bardziej przejąć inicjatywę i sama prowadzić rozmowę. Choćby po to, żeby dowiedzieć się czegoś ciekawego o jego pracy, zainteresowaniach. Nawet, jeśli wiedziałabym, że więcej się nie zobaczymy.

 

Dziękujemy za rozmowę.